Realme V11s 5G Antivirüs ve Virüs Temizleme

Realme V11s 5G için gerçek zamanlı tam koruma sağlayan virüs temizleme programı indirin, kötü amaçlı yazılımlar ve tüm zararlı uygulamalardan kurtulup kişisel bilgilerinizi güvenle koruyun.

Realme V11s 5G için en iyi ücretsiz antivirüs ve virüs temizleme programları ile kötü amaçlı yazılım ve zararlı uygulamalara karşı tam koruma sağlayın.

Top 10 Test Online Tarama


Realme V11s 5G için gerçek zamanlı tam koruma sağlayan virüs temizleme programı indirin, kötü amaçlı yazılımlar ve tüm zararlı uygulamalardan kurtulup kişisel bilgilerinizi güvenle koruyun.

Realme V11s 5G Cep Telefonuna Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır?

Mobil Güvenlik konusunda virüs ve kötü amaçlı yazılım tehtitleri genellikle kişisel bilgilerinizi, fotoğraflarınızı, sosyal medya hesaplarınızı, e-postalarınızı, banka hesap bilgilerinizi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm veri türlerini tehlikeye atarlar. Bu sebeple akıllı telefonlar için antivirüs koruması günümüzde bilgisayarlar için gerekli olan antivirüs korumalarından daha gerekli hale gelmiştir.

Android cep telefonuna virüs bulaştığı nasıl anlaşılır? sorusunun cevabı ise hem çok basit hem de çok karmaşık olabilir. Cep telefonunuza bulaşan virüsler genel olarak aşağıdaki sorunları beraberinde getirirler.

 • Akıllı telefonunuzda donma, kasma veya kilitlenmeler mevcutsa,
 • Telefonunuzda aşırı ısınma durumu varsa,
 • Cep telefonu bataryanız normalden çok daha hızlı tükeniyorsa,
 • Cihazınızda yüklediğinizi hatırlamadığınız, kendi kendisine yüklenmiş uygulamalar veya widgetlar ortaya çıktıysa,
 • İnternet paketiniz normalden daha hızlı tükeniyorsa,
 • Kilit ekranı veya uygulama menüsünde aniden kendi kendine çıkan reklamlar görüyorsanız (reklam virüsleri),
 • İnternete girdiğinizde kontrolünüz dışında açılan web sayfaları varsa,
 • Cep telefonunuz kendi kendine kapanıyorsa
Realme V11s 5G cep telefonunuzda bu sorunlardan biri veya birkaçı mevcutsa, cep telefonunuza virüs bulaşmış olma ihtimali oldukça fazladır.

Realme V11s 5G Cep Telefonunda Virüs Nasıl Tespit Edilir?

Android cep telefonunuza bulaşan virüsleri tespit etmek için yapmanız gereken kontroller mevcuttur.

 • Bilinmeyen uygulamaları temizlemek – Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi altında listede size yabancı olan uygulamaları kaldırmanız muhtemel bir virüsü temizlemenizi sağlar.
 • Pil tüketimi yüksek uygulamalar – Ayarlar > Pil > Pil Kullanımı menüsü altında hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini görmeniz size Android telefonunuzda virüs olup olmadığına dair fikir verebilir. Listenin en başında genellikle telefonda en çok Pil Tüketimine sahip olan “Ekran” uygulaması dışında yabancı olduğunuz bir uygulama varsa kaldırmanızı öneririz.
 • Bildirim Çubuğu – Bildirim çubuğunda silinmeyen sabit bir bildirim varsa ve size sürekli reklam çıkarıyorsa muhtemelen bir virüs bulunmakta. Bu bildirime basılı tutarak hangi uygulamanın bu reklamları size gösterdiğini görebilir ve uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi menüsünden kaldırabilirsiniz.
 • Antivirüs uygulamaları – Google Play’de yer alan çeşitli Antivirüs uygulamalarından Kaspersky Internet Security, MalwareBytes veya Avast Mobile Security gibi çeşitli uygulamaları kullanarak Android telefonunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla – Son olarak yukarıdakileri denemenize rağmen telefonunuzda hala kontrolünüz dışında hareket ediyorsa akıllı telefonunuzu Fabrika Ayarları’na sıfırlamanızı tavsiye edebiliriz. Bunun için Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla (Genel Yönetim menüsü altında da bulunabilir) – Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu yöntem telefonda var olan bütün verilerinizi silecektir.

Realme V11s 5G Cep Telefonumu Virüslerden Nasıl Korurum?

Mobil Güvenlik konusunu ciddiye alıyorsanız, uymanız gereken kurallar vardır. Akıllı telefonunuzun güvenliğini sağlamak, cihazınızı virüs ve kötü amaçlı yazılım tehtitlerinden korumak için bazı temel hususlar aşağıdadır. Bu temel hususların dışında kendi geliştireceğiniz güvenlik önlemleri de önemli yer tutmaktadır.

Güçlü Şifreler Oluşturun

Cep telefonunuza güvenlik amacı ile koyduğunuz desen veya şifrelerin yeterince güçlü olduğundan emin olun. Oluşturduğunuz desen veya şifre belirli bir sayıda yanlış girildiğinde cihazınız kilitlenerek devre dışı bırakılır. Bazı durumlarda tüm kişisel veriler telefonunuzdan silinerek gizliliğinizi korur. Android için FRP (Factory Reset Protection) özelliğini, iOS için iPhone umu Bul özelliğini aktif edin.

Güvenli Bağlantı Kurduğunuzdan Emin Olun

E-posta, adres bilgisi veya kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz internet sitelerinin SSL sertifikası kullandığından emin olun. Web sitelerin SSL sertifikası olup olmadığını tarayıcı adres çubuğunda bulunan kilit simgesinden kontrol edebilirsiniz. Yeşil kilit simgesi güvenli bir bağlantı kurduğunuzu gösterir.

Şüpheli Bağlantıları Açmayın

Cep telefonunuza mesaj olarak gelen her bağlantıyı açmamaya özen gösterin. Özellikle mobil bankacılık uygulamalarını sık sık kullanıyorsanız, bilmediğiniz bağlantılara tıklamak kredi kartı bilgilerinizin çalınmasına sebep olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için kredi kartınızı online alışverişe kapatıp sadece ihtiyacınız olduğunda aktif edebilirsiniz.

Bilinmeyen Kaynaklara İzin Vermeyin

Cep telefonunuzun güvenlik ayarlarından Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğinin mutlaka Kapalı konumda olduğundan emin olun. Kullandığınız uygulamaların Google Play Store üzerinden indirilmiş olduğundan emin olun ve dış bağlantılardan kesinlikle uygulama indirmeyin. Bir uygulamanın güvenilir olup olmadığını market üzerinden indirme sayfasındaki geliştirici bilgilerini ve kullanıcı değerlendirmelerini kontrol ederek yapabilirsiniz.

Uygulama İzinlerini Gözden Geçirin

Android sisteminize yüklediğiniz her uygulama için izin isteklerini gözden geçirin. Eğer yüklediğiniz uygulama alakasız izinler istiyorsa, örneğin yükleme gerçekleştirmeyen bir uygulama depolama izni istiyorsa, uygulamaya depolama izni vermeyin. Android işletim sistemi yaptığı son güncellemeler ile herhangi bir uygulamanın tüm izinlerini tek tek yapılandırmanıza olanak tanır.

Antivirüs Uygulaması İndirin

Google Play Store üzerinden antivirüs şirketlerinin resmi olarak yayınladığı antivirüs uygulamarından birini indirip cep telefonunuzu belirli sıklıklarda virüs ve kötü amaçlı yazılım taramasından geçirin. Google Play Store uygulama mağazasında ücretsiz antivirüs ve ücretli antivirüs uygulamaları mevcuttur, siz tercihinize göre ister ücretsiz ister ücretli sürümleri kullanabilirsiniz.

Realme V11s 5G için Ücretsiz Antivirüs ve Virüs Temizleme Uygulamaları

AVG Antivirüs & Koruma 2022

Kötü amaçlı virüslere ve yazılımlara karşı korunmanıza yardımcı olması için AVG AntiVirus FREE 2022 - Android uygulamasını edinin. Kişisel verilerinizi Uygulama Kilidi, Fotoğraf Kasası, Wi-Fi Güvenliği Taraması, Saldırı Uyarıları ve Uygulama İzinleri danışmanı ile korumaya alın.

100.000.000 u aşkın kişi AVG nin antivirüs mobil güvenlik uygulamalarını kullanıyor. Şimdi siz de onlara katılın ve Uygulamaları, oyunları, ayarları ve dosyaları gerçek zamanlı olarak tarayın.

Kaspersky Antivirus & VPN 2022

Kaspersky Internet Security for Android, bilgisayarlardan çok daha savunmasız olabilen telefonlarınızın ve tabletlerinizin yanı sıra özel bilgilerinizin çevrimiçi tehditlere karşı güvenliğini sağlamanıza yardımcı olan ÜCRETSİZ olarak indirilen bir antivirüs çözümüdür.

Arka planda kontrol özelliğimiz kötü amaçlı yazılım algılarsa Kaspersky Internet Security for Android, virüs temizleyici işlevi görerek virüsleri, tehlikeli uygulamaları, bağlantıları ve dosyaları engeller.

Avast Antivirüs & Güvenlik 2022

Android e yönelik ücretsiz antivirüs uygulamamız olan Avast Mobile Security ile virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunun.

Casus veya reklam yazılımı bulaşmış uygulamalar cihazınıza indirildiğinde uyarı alarak gizliliğinizi koruyun. E-postalardan ve virüslü sitelerden gelen kimlik avı saldırılarına karşı cihazınızı koruyun. İnternet gezintilerinizi gizli ve güvenli tutmak ve yurt dışına seyahat ederken favori ücretli yayın hizmetlerinize erişmek için VPN i açın.

ESET Mobile Security & Antivirus 2022

Virüs, fidye yazılımı, reklam yazılımı, kimlik avı veya zararlı yazılımlara son. Dosyaları indirin, alışveriş ya da bankacılık işlemlerinizi yapın veya webde gezinin ve bunların hepsini güvenli bir şekilde yapın.

ESET HOME - Kayıp cihazları izlemek, hangi cihazların korunduğunu görmek ve daha fazlasını yapmak için özel web merkezimize erişin.

McAfee Security: Antivirus VPN 2022

McAfee Mobile Security en ileri mobil güvenlik aracıdır. Cihazınızı McAfee nin gizlilik korumasıyla koruyun. McAfee Mobile Security güvenliğiniz için sizi tüm gerekenlerle donatır.

McAfee Mobile Security, McAfee® Global Threat Intelligence ın sağladığı güçlü bir güvenlik motoru ile donatılmıştır. Kimlik avı, riskli uygulamalar ve WiFi tehditlerine karşı casus yazılım dedektörü, WiFi tarayıcı, virüs yok edici ve mobil güvenlik özelliklerini kullanır.