Samsung Galaxy J7 Virüs Temizleme ve Tespit Etme

Top 10 Test Online Tarama


Samsung Galaxy J7 telefonunuzda virüs olduğu nasıl anlaşılır? Android, dünya genelinde iOS’a kıyasla Open-GNU (Açık Kaynak Kodlu) lisansa sahip olmasından dolayı güvenlik tehditlerine daha açık bir işletim sistemidir. Apple bu konuda güvenlik güncelleştirmelerini hızlıca yayınlarken Android cephesinde bu işlem üreticilerin işletim sistemini geliştirmesinden dolayı biraz daha uzamaktadır. Bu yazımızda size Samsung Galaxy J7 cihazınızda virüs olup olmadığını, varsa nasıl temizleyebileceğinizi anlatacağız. Samsung Galaxy J7 telefonunuzda virüs olduğu nasıl anlaşılır?
 • Yavaşsa,
 • Sürekli reklamlar çıkıyorsa,
 • Sık sık donuyorsa,
 • Isınıyorsa,
 • Pil süresinde (ekran süresi) fark edilir derecede azalma varsa,
 • İnternet paketi kullanımınız anlamsız şekilde artmışsa,
Telefonunuzda muhtemelen virüs olduğunu anlayabiliriz. Bu gibi durumlarda genellikle Samsung Galaxy J7 telefonunuzu sıfırladığınızda virüslerden kurtulabilirsiniz. Fakat bu işlem hem uzun sürer, hem de zahmetlidir. Samsung Galaxy J7 telefonunuzda muhafaza ettiğiniz tüm ayarları tekrar yapmanız, uygulamalarınızı tekrar kurmanız gerekmektedir. Size önerdiğimiz bu yöntemlerden uygun olanları kullanarak telefonunuzdaki virüsleri temizleyebilirsiniz.
 • Bilinmeyen uygulamaları temizlemek – Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi altında listede size yabancı olan uygulamaları kaldırmanız muhtemel bir virüsü temizlemenizi sağlar.
 • Pil tüketimi yüksek uygulamalar – Ayarlar > Pil > Pil Kullanımı menüsü altında hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini görmeniz size Samsung Galaxy J7 telefonunuzda virüs olup olmadığına dair fikir verebilir. Listenin en başında genellikle telefonda en çok Pil Tüketimine sahip olan “Ekran” uygulaması dışında yabancı olduğunuz bir uygulama varsa kaldırmanızı öneririz.
 • Bildirim Çubuğu – Bildirim çubuğunda silinmeyen sabit bir bildirim varsa ve size sürekli reklam çıkarıyorsa muhtemelen bir virüs bulunmakta. Bu bildirime basılı tutarak hangi uygulamanın bu reklamları size gösterdiğini görebilir ve uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi menüsünden kaldırabilirsiniz.
 • Antivirüs Yazılımları – Google Play’de yer alan çeşitli Antivirüs yazılımlarımdan Kaspersky Internet Security, MalwareBytes veya Avast Mobile Security gibi çeşitli uygulamaları kullanarak Samsung Galaxy J7 telefonunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla – Son olarak yukarıdakileri denemenize rağmen telefonunuzda hala kontrolünüz dışında hareket ediyorsa Samsung Galaxy J7  telefonunuzu Fabrika Ayarları’na sıfırlamanızı tavsiye edebiliriz. Bunun için Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla (Genel Yönetim menüsü altında da bulunabilir) – Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu yöntem telefonda var olan bütün verilerinizi silecektir.