Samsung Galaxy S21 FE 5G Antivirüs ve Virüs Temizleme

Samsung Galaxy S21 FE 5G için gerçek zamanlı tam koruma sağlayan virüs temizleme programı indirin, kötü amaçlı yazılımlar ve tüm zararlı uygulamalardan kurtulup kişisel bilgilerinizi güvenle koruyun.

Samsung Galaxy S21 FE 5G için en iyi ücretsiz antivirüs ve virüs temizleme programları ile kötü amaçlı yazılım ve zararlı uygulamalara karşı tam koruma sağlayın.

Top 10 Test Online Tarama


Samsung Galaxy S21 FE 5G için gerçek zamanlı tam koruma sağlayan virüs temizleme programı indirin, kötü amaçlı yazılımlar ve tüm zararlı uygulamalardan kurtulup kişisel bilgilerinizi güvenle koruyun.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Cep Telefonuna Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır?

Mobil Güvenlik konusunda virüs ve kötü amaçlı yazılım tehtitleri genellikle kişisel bilgilerinizi, fotoğraflarınızı, sosyal medya hesaplarınızı, e-postalarınızı, banka hesap bilgilerinizi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm veri türlerini tehlikeye atarlar. Bu sebeple akıllı telefonlar için antivirüs koruması günümüzde bilgisayarlar için gerekli olan antivirüs korumalarından daha gerekli hale gelmiştir.

Android cep telefonuna virüs bulaştığı nasıl anlaşılır? sorusunun cevabı ise hem çok basit hem de çok karmaşık olabilir. Cep telefonunuza bulaşan virüsler genel olarak aşağıdaki sorunları beraberinde getirirler.

 • Akıllı telefonunuzda donma, kasma veya kilitlenmeler mevcutsa,
 • Telefonunuzda aşırı ısınma durumu varsa,
 • Cep telefonu bataryanız normalden çok daha hızlı tükeniyorsa,
 • Cihazınızda yüklediğinizi hatırlamadığınız, kendi kendisine yüklenmiş uygulamalar veya widgetlar ortaya çıktıysa,
 • İnternet paketiniz normalden daha hızlı tükeniyorsa,
 • Kilit ekranı veya uygulama menüsünde aniden kendi kendine çıkan reklamlar görüyorsanız (reklam virüsleri),
 • İnternete girdiğinizde kontrolünüz dışında açılan web sayfaları varsa,
 • Cep telefonunuz kendi kendine kapanıyorsa
Samsung Galaxy S21 FE 5G cep telefonunuzda bu sorunlardan biri veya birkaçı mevcutsa, cep telefonunuza virüs bulaşmış olma ihtimali oldukça fazladır.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Cep Telefonunda Virüs Nasıl Tespit Edilir?

Android cep telefonunuza bulaşan virüsleri tespit etmek için yapmanız gereken kontroller mevcuttur.

 • Bilinmeyen uygulamaları temizlemek – Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi altında listede size yabancı olan uygulamaları kaldırmanız muhtemel bir virüsü temizlemenizi sağlar.
 • Pil tüketimi yüksek uygulamalar – Ayarlar > Pil > Pil Kullanımı menüsü altında hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini görmeniz size Android telefonunuzda virüs olup olmadığına dair fikir verebilir. Listenin en başında genellikle telefonda en çok Pil Tüketimine sahip olan “Ekran” uygulaması dışında yabancı olduğunuz bir uygulama varsa kaldırmanızı öneririz.
 • Bildirim Çubuğu – Bildirim çubuğunda silinmeyen sabit bir bildirim varsa ve size sürekli reklam çıkarıyorsa muhtemelen bir virüs bulunmakta. Bu bildirime basılı tutarak hangi uygulamanın bu reklamları size gösterdiğini görebilir ve uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi menüsünden kaldırabilirsiniz.
 • Antivirüs uygulamaları – Google Play’de yer alan çeşitli Antivirüs uygulamalarından Kaspersky Internet Security, MalwareBytes veya Avast Mobile Security gibi çeşitli uygulamaları kullanarak Android telefonunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla – Son olarak yukarıdakileri denemenize rağmen telefonunuzda hala kontrolünüz dışında hareket ediyorsa akıllı telefonunuzu Fabrika Ayarları’na sıfırlamanızı tavsiye edebiliriz. Bunun için Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla (Genel Yönetim menüsü altında da bulunabilir) – Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu yöntem telefonda var olan bütün verilerinizi silecektir.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Cep Telefonumu Virüslerden Nasıl Korurum?

Mobil Güvenlik konusunu ciddiye alıyorsanız, uymanız gereken kurallar vardır. Akıllı telefonunuzun güvenliğini sağlamak, cihazınızı virüs ve kötü amaçlı yazılım tehtitlerinden korumak için bazı temel hususlar aşağıdadır. Bu temel hususların dışında kendi geliştireceğiniz güvenlik önlemleri de önemli yer tutmaktadır.

Güçlü Şifreler Oluşturun

Cep telefonunuza güvenlik amacı ile koyduğunuz desen veya şifrelerin yeterince güçlü olduğundan emin olun. Oluşturduğunuz desen veya şifre belirli bir sayıda yanlış girildiğinde cihazınız kilitlenerek devre dışı bırakılır. Bazı durumlarda tüm kişisel veriler telefonunuzdan silinerek gizliliğinizi korur. Android için FRP (Factory Reset Protection) özelliğini, iOS için iPhone umu Bul özelliğini aktif edin.

Güvenli Bağlantı Kurduğunuzdan Emin Olun

E-posta, adres bilgisi veya kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz internet sitelerinin SSL sertifikası kullandığından emin olun. Web sitelerin SSL sertifikası olup olmadığını tarayıcı adres çubuğunda bulunan kilit simgesinden kontrol edebilirsiniz. Yeşil kilit simgesi güvenli bir bağlantı kurduğunuzu gösterir.

Şüpheli Bağlantıları Açmayın

Cep telefonunuza mesaj olarak gelen her bağlantıyı açmamaya özen gösterin. Özellikle mobil bankacılık uygulamalarını sık sık kullanıyorsanız, bilmediğiniz bağlantılara tıklamak kredi kartı bilgilerinizin çalınmasına sebep olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için kredi kartınızı online alışverişe kapatıp sadece ihtiyacınız olduğunda aktif edebilirsiniz.

Bilinmeyen Kaynaklara İzin Vermeyin

Cep telefonunuzun güvenlik ayarlarından Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğinin mutlaka Kapalı konumda olduğundan emin olun. Kullandığınız uygulamaların Google Play Store üzerinden indirilmiş olduğundan emin olun ve dış bağlantılardan kesinlikle uygulama indirmeyin. Bir uygulamanın güvenilir olup olmadığını market üzerinden indirme sayfasındaki geliştirici bilgilerini ve kullanıcı değerlendirmelerini kontrol ederek yapabilirsiniz.

Uygulama İzinlerini Gözden Geçirin

Android sisteminize yüklediğiniz her uygulama için izin isteklerini gözden geçirin. Eğer yüklediğiniz uygulama alakasız izinler istiyorsa, örneğin yükleme gerçekleştirmeyen bir uygulama depolama izni istiyorsa, uygulamaya depolama izni vermeyin. Android işletim sistemi yaptığı son güncellemeler ile herhangi bir uygulamanın tüm izinlerini tek tek yapılandırmanıza olanak tanır.

Antivirüs Uygulaması İndirin

Google Play Store üzerinden antivirüs şirketlerinin resmi olarak yayınladığı antivirüs uygulamarından birini indirip cep telefonunuzu belirli sıklıklarda virüs ve kötü amaçlı yazılım taramasından geçirin. Google Play Store uygulama mağazasında ücretsiz antivirüs ve ücretli antivirüs uygulamaları mevcuttur, siz tercihinize göre ister ücretsiz ister ücretli sürümleri kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S21 FE 5G için Ücretsiz Antivirüs ve Virüs Temizleme Uygulamaları

ESET Mobile Security & Antivirus

ESET Mobile Security, Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi koruyan hızlı ve güçlü bir antivirüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma uygulamasıdır.

Dünya çapındaki milyonlarca kullanıcıya katılarak sezgisel ve kullanımı kolay bir arabirim, Proaktif Anti-Theft ve Kimlik Avı Korumasının da dahil olduğu PREMIUM özelliklerin avantajından faydalanın.

AVG Antivirüs Ücretsiz – Android Virüs Temizleme

Zararlı virüslerden ve yazılımlardan korumaya yardımcı olması için AVG AntiVirus FREE 2020 - Android uygulamasını edinin.

Uygulama Kilidi, Fotoğraf Kasası, Wi-Fi Güvenlik Taraması ve Uygulama İzinleri danışmanı ile kişisel verilerinizi güvende tutun. Şimdi Ücretsiz İndirin!

Avast Antivirüs 2020– Güvenlik, Virüs temizleyici

Android'e yönelik dünyanın en çok güvenilen ücretsiz antivirüs uygulaması Avast Mobile Security ile virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunun.

Casus veya reklam yazılımı bulaşmış uygulamalar cihazınıza indirildiğinde uyarı alarak gizliliğinizi koruyun. E-postalar, telefon çağrıları, kötü amaçlı yazılım bulaşmış internet siteleri veya SMS mesajlarından gelebilecek kimlik avı saldırılarına karşı cihazınızı emniyete alın.

Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security

Kaspersky Lab'den Android™ cihazlar için ücretsiz antivirüs ve telefon güvenliği çözümü

Kaspersky Internet Security for Android, bilgisayarlardan çok daha savunmasız olabilen telefonlarınızın ve tabletlerinizin yanı sıra özel bilgilerinizin çevrimiçi tehditlere karşı güvenliğini sağlamanıza yardımcı olan ÜCRETSİZ olarak indirilen bir antivirüs çözümüdür.

McAfee Mobile Security: Hırsızlık Korumalı Güvenli WiFi

McAfee Mobile Security en ileri mobil güvenlik aracıdır. Cihazınızı McAfee'nin gizlilik korumasıyla koruyun.

McAfee Mobile Security güvenliğiniz için sizi tüm gerekenlerle donatır. Smart Security, Privacy Protection, McAfee virüsten koruma ve casus yazılım korumasıyla özel verilerinizi gözetlemeden uzak tutun.

Malwarebytes Güvenlik: Antivirus & Anti-Malware

Dünyanın en popüler kötü amaçlı yazılım önleme teknolojisi Malwarebytes artık mobil!

Malwarebytes for Android telefon veya tabletinizi fidye ve kötü amaçlı yazılımlar, reklam yazılımları ve yetkisiz izlemeden korur—hepsi gerçek zamanlı olarak.

BullGuard Mobile Security and Antivirus

Hırsızlığa karşı koruma, yedekleme ve daha fazlası ile Android cihazlar için endüstri lideri Antivirüs koruması.

BullGuard Mobil Güvenlik ve Antivirüs - kullanımı kolaydır, pilinizi tüketmez ve mobil hayatınızı korur. Cihazınız yanınızda olmasa bile tam kontrol sizde.

Zemana Antivirus 2019: Anti-Malware & Web Security

Zemana Antivirüs 2019: Anti-Malware & Web Güvenliği ile Android cihazınıza seviye atlatın.

Zemana Antivirüs 2019: Anti-Malware & Web Güvenliği ile Android cihazınız için marketteki en etkili antivirüs ve gizlilik korumasını elde edin. Zemana Antivirüs, pil dostu ve kullanımı kolay olan bir güvenlik uygulamasıdır.